Miklavžev večer

5. december je gotovo eden lepših večerov v celotnem letu. To velja predvsem za mlajše člane naših družin, a veselimo se ga tudi mi, ki v sebi še nosimo čar otroškega zaupanja.

Tudi letos ni bilo nič drugače. Veselje, zaupanje ter otroška iskrenost so se čutili v četrtek, 5. decembra 2019 ob 18. uri v farni cerkvi. Otroci so nestrpno pričakovali svetega Miklavža, a preden je prišel, so nekateri veroučenci 8. in 9. razreda zanje pripravili kratko poučno predstavo. Otroci so se prav gotovo lahko “našli v njej” in morda jih je vzpodbudila k dobremu. Prav k temu zaradi česar je sv. Miklavž danes še tako živ med nami. Ob koncu predstave se je v spremstvu angelov in dveh parkeljnov igri tudi sam pridružil. Tako je  s svojo prisotnostjo in darovi razveselil približno 50 otrok, obenem pa še vse odrasle, saj smo ob tem začutili, da je dajati lepo in osrečujoče.

Besedilo: Ana Novak

Foto: Doroteja Jazbec