KOLEDOVANJE

Od leta 1994 se preko Misijonskega središča Slovenije obuja star običaj koledovanja, ki mu dodajamo pomen solidarnosti. Otroci in mladi, ponekod pa tudi starejši, kot koledniki hodijo od hiše do hiše, prepevajo in prinašajo blagoslov. Z zbranimi sredstvi vsako leto podprejo več projektov slovenskih misijonarjev. Letos so zbirali sredstva za pomoč misijonarjem v Etiopiji, Beninu, Nigeriji, na Madagaskarju, v Braziliji, Kongu, Mozambiku in Ruandi.

Geslo letošnje Trikraljevske akcije je bilo: »Česar se mi veselimo, radi z drugimi delimo.«

V župniji Radeče so se župljani tudi letos razveselili obiska kolednikov 26. decembra popoldan. Okoli 30 otrok in vozniki so se razdelili v 5 skupin in obiskali mnogo hiš v župniji. Skupine kolednikov so ob spremljavi na glasbila oznanjale Kristusovo rojstvo in prosile za pomoč otrokom v misijonskih deželah.

Besedilo: Luka Gorenjec

Foto: Miran Prnaver