Blagoslov kadila na Brunku

Na četrto adventno nedeljo, 23. decembra, je na podružnični cerkvi Svetih treh kraljev na Brunku  potekal blagoslov kadila pred božičnimi prazniki. Blagoslov je potekal zvečer v cerkvi, kjer ni elektrike, le ob soju sveč (zato so fotografije temu primerne kvalitete).

Gospod župnik Miro je ob blagoslovu kadila zaželel, da bi se tradicija blagoslova domov na tri svete večere  pred prazniki (Božič – 24. december, novo leto – 31. december in Sveti trije kralji – 5. januar) še bolj utrdila. Predvsem pa nam je zaželel, da bi z blagoslovom priklicali vse dobro na nas in naše domove v vsem prihodnjem letu. Vsak udeleženec je prejel lepo pripravljeno kadilo iz borove smole, ki je sicer zraslo v grškem Solunu.

Blagoslov so spremljali  molitev, branje božje besede  in ljudska pesem. Čeprav je bil to prvi tak blagoslov kadila, se ga je na Brunku udeležilo lepo število župljanov.

Miran Prnaver