BLAGOSLOV ZELENJA IN TEKMOVANJE V IZDELAVI BUTARIC

Jutro letošnje cvetne nedelje je bilo belo. Ponoči je naravo pobelil sneg, a ker se je kmalu otoplilo in je sneg pričel kopneti, vreme prav v ničemer ni zmotilo že ustaljenega cvetnonedeljskega blagoslova zelenja in butaric. Kot običajno smo se pred začetkom svete maše ob deseti uri lahko zbrali na prostem, za župnijsko cerkvijo, na trati pod križem. Otroci so v rokah ponosno držali svoje prave male in velike umetnine, narejene s pomočjo staršev ali starih staršev in jih po blagoslovu odnesli v cerkev.

Po končanem bogoslužju je tričlanska komisija, ki so jo sestavljali člani Župnijskega pastoralnega sveta – Drago, Vinko in Jožica, pripravila ocenjevanje butaric. Kriteriji so trije, znani vnaprej in vsako leto isti: višina, estetika in pravilnost izdelave. Lastniki zmagovalnih treh so bili nagrajeni s tremi glavnimi nagradami, ki so jih tudi letos prispevali Bistro Križišče, Gostilna Strnad in Gostišče Flosar. Za vse ostale udeležence tekmovanja so bile pripravljene tolažilne nagradice. Enako tekmovanje z enako lepimi nagradami je bilo tudi v Vrhovem.

Zapis in foto: Mateja Kovač