KRIŽEV POT V POSTNEM ČASU

V naši župniji se v postnem času moli križev pri petkovih večernih svetih mašah in letos že tretje leto vsako nedeljo popoldne na eni izmed podružnic.

Vsako nedeljo izbere in vodi molitev križevega pota ena izmed skupin, ki delujejo v župniji. Prvo postna nedeljo je v župnijski cerkvi križev pot pripravil ŽPS, drugo na Močilnem druga zakonska skupina, tretjo postno nedeljo pripravi prva zakonska skupina na Jelovem,  četrto postno nedeljo birmanci na Brunku, na tiho nedeljo pevski zbor na Žebniku in na cvetno nedeljo župnijska karitas  na Vrhovem.

Med posameznimi postajami  križevega pota se  pojejo postne pesmi.

Obisk naših podružnic in molitev križevega pota je lepa priložnost, da se med seboj in s trpečim Jezusom lepo povežemo v premišljevanju in molitvi.

Obenem pa smo povabljeni, da tudi z obiskom naših podružničnih cerkva še bolje spoznamo lepoto le-teh.

Postni čas ponavadi sega v spomladanski čas. Letos pa je Velika noč precej zgodaj in zima se kar nekako še ne poslovi, zato smo imeli na drugo postno nedeljo križev pot na Močilnem, ki je bil obdarjen z več kot pol metra snega.

O tej postno zimski idili pričajo tudi spodnje fotografije.

Miran Prnaver