Praznik Prvega svetega obhajila

Na zadnjo velikonočno nedeljo, 28.5.2017, je bilo v župniji Radeče še posebej praznično.

Na začetek svete maše je pred cerkvijo nestrpno čakalo 16 prvoobhajancev v belih haljah, ki simbolizirajo belo oblačilo krstnega dostojanstva. 7 deklic in 9 dečkov je prišlo v cerkev Svetega Petra skupaj s starši, sorojenci in ostalimi sorodniki, ki smo se z njimi veselili tega dne. Po skoraj mesecu dni res intenzivnih priprav, in po tem, ko so v tednu pred nedeljo pri sveti spovedi prvič očistili svoja srca, so končno dočakali dan prvega svetega obhajila. Ob velikonočni sveči so prižgali sveče, simbol luči in svetlobe. Odločno in pogumno so z njimi v rokah sami izpovedali vero in se odpovedali hudemu duhu. S pesmijo Pridi ljubi Jezus so Ga povabili v svoja srca, On pa jih je sprejel v svoje varstvo. S prošnjami, zahvalami in petjem, so lepo sooblikovali bogoslužje in prejeli prvo sveto obhajilo. Koliko veselja starš občuti, ko otrok s svojim čistim srcem in iskreno otroško vero pristopi do duhovnika, ki mu podeli prvo sveto obhajilo, ve vsak sam. Vsak zase smo jih v svojih mislih in zahvalah izročili v Jezusovo varstvo in se mu zahvalili za dar življenja, ki smo ga deležni.

Letošnjim prvoobhajancem želimo, naj bo Gospod pred njimi, da jim bo kazal pot. Naj bo Gospod ob njih, da jih bo vzel v naročje in jih varoval vseh nevarnosti. Predvsem pa, naj njihova vera ostane tako iskrena in močna, kot je bila na dan njihovega prvega svetega obhajila.

Besedilo: Maja Koritnik

Foto: Foto Asja- Sevnica