Koncerti v Radečah

Ker so bile lani jeseni prvič obnovljene naše župnijske orgle, smo vsa glasbena dogajanja ob koncu starega in začetku novega leta povezali prav s tem dogodkom. V novembru je orglar prof. Andrej Sotlar na njih izvedel prvi dobrodelni koncert, v naslednjem mesecu pa mu je sledil tradicionalni božični koncert domačega pevskega zbora. Ta je praznoval 25-letnico delovanja. Koncert je povezoval igralec Pavle Ravnohrib, poleg učencev domače glasbene šole pa sta sodelovala še Nonet gimnazije Center Celje ter Moški pevski zbor Papirničar Radeče. Posebno doživetje je bil dobrodelni koncert v prvih dneh novega leta, na katerem sta mojster Marjan Bukovšek, ki je orgle obnovil, in organist prof. Dalibor Miklavčič uvodoma zanimivo predstavila številne možnosti igranja na tem cerkvenem inštrumentu. V nadaljevanju se je po nastopu župnijskega zbora predstavila Tanja Sonc, mlada uspešna violinistka, ki se ji je pridružila Daria Radics, študentka violine. Koncert smo ponovili v Velesovem, kjer nas je prijazno sprejel župnik Slavko Kalan, pred tem dolgoletni župnik v naši župniji. Vsi nastopajoči so se svojemu plačilu odpovedali v korist obnove orgel, za kar smo jim iskreno hvaležni.

Mateja Kovač