PRAZNIK SVETEGA REŠNJEGA TELESA IN KRVI – TELOVO 2018

PRAZNIK SVETEGA REŠNJEGA TELESA IN KRVI – TELOVO 2018

Telovo je zapovedan praznik, zato je še posebej prav, da se na ta dan udeležimo svete maše. V mnogih evropskih državah je to tudi dela prost dan, žal pri nas ni tako. Zato imamo slovesno sveto mašo s procesijo na nedeljo po prazniku. Tako se te slovesnosti lahko udeleži več ljudi in društev, ki so posebej povabljena.

Letos se je na prvo nedeljo v juniju slovesnost pričela s sv. mašo ob 8. uri. Lepo je bilo že v cerkvi videti prapore različnih društev, skupaj z banderami in nebom. Po sv. maši smo z Jezusom v sv. hostiji odšli iz cerkve v procesiji, ki je pri nas v Radečah od leta 1964 do 2009 ni bilo. Po poti v okolici cerkve smo se ustavili pri treh začasno postavljenih oltarjih. Pri vsakem smo poslušali evangelij in prosili za Božji blagoslov in druge namene. Po rokah g. župnika Mira smo Jezusa v monštranci ponesli po našem kraju. Spremljali so ga letošnji prvoobhajanci ter drugi otroci s košaricami cvetja, predstavniki društev in Božje ljudstvo. Po naši dolini se je razlegala pesem cerkvenega pevskega zbora in glasba Pihalnega orkestra radeških papirničarjev. Z vsem tem smo tudi navzven pokazali naše veselo praznovanje in vero, katera je za človeški rod še kako potrebna. Ob koncu slovesnosti smo vse povabljene še skromno pogostili.

Besedilo: Regina Pinosa

Foto: Miran Prnaver

 

 

Comments are closed.