Srečanje starejših, bolnikov in invalidov 

Srečanje starejših, bolnikov in invalidov 

V nedeljo, 9. oktobra, je bilo v naši župniji srečanje starejših, bolnikov in invalidov. Taka srečanja smo imeli v preteklosti vsako leto, zadnji dve leti pa je bilo zaradi znanih razmer in ukrepov  to onemogočeno.

Pred sveto mašo je bila priložnost za sveto spoved, prav tako je v cerkvi potekala molitev rožnega venca. Mašo je daroval domači župnik Miro Bergelj. Po maši je, kdor je želel, lahko prejel sveto bolniško maziljenje. Sledila je še pogostitev in druženje v Domu sv. Petra. Bilo je prijetno in vsi smo bili dobro razpoloženi. Marsikdo se že dlje časa ni srečal s tistimi, s katerimi so včasih redno obiskovali cerkev. Sedaj jim pa bolezen in druge starostne težave tega ne omogočajo več.

Srečanje je pomagala  organizirati Župnijska Karitas, ki je poskrbela za pogostitev in prevoz iz bližnjega Trubarjevega doma upokojencev v Loki.

Vsem nam, ki smo se srečanja udeležili oziroma ga organizirali, nam nedeljsko dopoldne ostaja v lepem spominu.

Besedilo in foto: Miran Prnaver

Comments are closed.