Emica Klanšek, najstarejša pevka v župniji Radeče

V mesecu avgustu je na Vrhovem praznovala visok življenjski jubilej gospa Emica Klanšek, dopolnila je 93 let. Kljub lepim letom  vsako nedeljo zvesto prepeva v podružnični cerkvi Sv. Martina na Vrhovem.

Že kot otrok je rada prepevala v župnijski cerkvi v Radečah. Aktivna in vesele narave je veliko pomagala v Prosvetnem društvu Vrhovo.

Po smrti moža je pred več kot 30-imi leti začela redno prepevati na vrhovškem koru.

Čeprav so ostale pevke in pevci bistveno mlajši, se v njihovi družbi zelo dobro počuti in je rada  z njimi, ker čuti, da se imajo radi in da se spoštujejo.

Emica tako vsako nedeljo, ko je maša na Vrhovem, peš prihaja v in odhaja iz svetišča. Če se le kdaj zgodi, da ji bolezen onemogoči sodelovanje pri maši, ji nekaj manjka, in to zelo pogreša.

Živi skupaj s hčerko in rada kaj postori na vrtu, njena ljubezen so tudi rože, pa tudi za metlo poprime.

Farani župnije Radeče smo Emici hvaležni za vse, kar s toliko ljubezni postori za lepše praznovanje svetih maš.

Naj ji Gospod naklanja obilo zdravja in milosti, da bi lahko vedra in živahna prihajala na vrhovški kor prepevat Njemu in nam.

Miran Prnaver