Koncert Mešanega pevskega zbora Zvon iz Boštanja v radeški župnijski cerkvi

V petek, 20. januarja, zvečer smo v župnijski cerkvi svetega Petra v Radečah gostili Mešani pevski zbor Zvon iz Boštanja pod vodstvom zborovodje Tineta Beca.  V zboru poleg domačinov nastopajo tudi pevke in pevci iz Sevnice in Loke. Zbor šteje približno 30 članov in je bil ustanovljen v začetku tega desetletja. Zbor je za letošnje božično-novoletne praznike že nastopal in se predstavil občinstvu v Zabukovju, Boštanju, Kopru in Radovljici. Za Radečami pa bodo božično-novoletni del sezone zaključili s koncertom v župnijski cerkvi v Sevnici.

Uvodoma je goste pozdravil in se jim za obisk zahvalil župnik Miro Bergelj.

Poslušali smo mašne stavke iz dela Missa Sefarica duhovnika in skladatelja Hugolina Sattnerja, nato del božičnih pesmi in tudi  črnske duhovne božične pesmi. Program je povezovala Petra Rus Plazar.

Zbor je s svojim nastopom navdušil vse, ki smo se udeležili koncerta. Preživeli smo res lep večer in tako še enkrat globoko podoživeli pretekle božične  praznike.

Besedilo in foto: Miran Prnaver