Svetopisemski maraton 2017

Svetopisemski maraton z naslovom »Spregovorim ti na srce« (OZEJ 2,16) je letos potekal od 25. do 29. januarja. Pri Sv. Jožefu  na Poljanah v Ljubljani so bili poleg neprekinjenega branja Sv. pisma ponoči in podnevi tudi spremljevalni dogodki:  otvoritvena slovesnost, predavanja, pričevanja  in zaključna slovesnost v Antonovem domu na Viču. Na Viču je predaval akad. dr. Jože Kraševec. Tudi pri letošnjem maratonu smo sodelovali štirje župljani župnije Radeče. Veseli smo bili, da se nam je pridružila ga. Darinka iz Metlike, naša dobra prijateljica. Imeli smo rezerviran termin 27. januarja od 16. do 18. ure.  Ob 16. uri je bila najprej sv. maša, tako smo se lahko še lepše pripravili na branje Sv. pisma. Božjo besedo smo brali iz Stare zaveze (Nehemija in Estera).

V sredo, 25. januarja, smo tudi v Radečah v Marijini kapeli po večerni sveti maši izvedli Mini svetopisemski maraton. Brali smo različne odlomke iz Sv. pisma, ki jih je pripravil g. Miran Prnaver. Zbrali smo se bralci in poslušalci. Zavedamo se, da nas Božja beseda povezuje in pomirja ter prinaša radost v naša srca ob tako hitrem tempu življenja. V Sv. pismu najdemo krščanske in moralne vrednote, ki imajo pomemben vpliv na naše življenje, predvsem pa nam Sv. pismo pomaga spoznavati Boga in njegovo neizmerno ljubezen.

Besedilo: Regina Pinosa

Foto : Miran Prnaver