Maša za čebelarje

V soboto, 9. decembra, smo se na zasneženem Brunku v cerkvi Sv. treh kraljev zbrali čebelarji, da bi na čast sv. Ambroža obhajali sveto mašo, se priporočili za blagoslov dela in malo poklepetali. Novo zapadel sneg nas ni prestrašil in tako smo predstavniki čebelarskih društev Sevnica, Šentjanž in Radeče s prijatelji z veseljem prišli na 11. srečanje ob godu našega zavetnika. V tej stari cerkvi kip sv. Ambroža, ki je zavetnik čebelarjev, krasi stranski oltar in na lep način povezuje člane sosednjih društev. Skupaj lahko delamo za dobro. Na to nas je opozoril tudi g. Jože Kohek, župnik župnije Tržišče, ki je z g. Mirom Bergljem, župnikom iz Radeč, daroval sveto mašo. Z besedami, da sama čebela ne more veliko, ampak so nam čebelje družine zgled sodelovanja, nas je k slednjemu spodbudil. Poleg tega pa nam je dal vedeti, naj bomo dobri pastirji svojim varovankam. Ob koncu svete maše smo se ob harmoniki Matije Lazarja ter prigrizku in toplem napitku pri družini Skoporc zadržali in prijetno poklepetali.

Besedilo: Ana Novak

Foto: Polona Šmrgut