DELAVNICA ADVENTNIH VENČKOV

DELAVNICA ADVENTNIH VENČKOV

Začetek novega cerkvenega leta je čas za izdelavo adventnih venčkov. V soboto pred prvo adventno nedeljo jih že nekaj let izdelujemo tudi na naši župnijski delavnici. Dobrodošel je seveda prav vsak, posebej pa vedno vabimo veroučence in mlajše otroke. Gospod Zdravko je prijazno pripravil obode iz slame, člani župnijsko pastoralnega sveta pa smo poskrbeli za zelenje, pripravo prostora in vodenje delavnice. Mladinki sta skuhali čaj, ga postregli s piškoti – in bilo je prijetno. Drug drugemu smo rezali vejice, podržali venec, zategnili žičko, prilepili okrasek, namestili svečko in se vmes mimogrede še kaj posvetovali.

Pod našimi bolj ali manj spretnimi prsti je nastalo kar nekaj lepih venčkov. Izdelali smo tudi velikega, skupnega, župnijskega. Tega v cerkvi vedno namestimo na častno mesto ob oltarni mizi. Na prvo adventno nedeljo je bil, tako kot vsi ostali venčki pred oltarjem, blagoslovljen. Zdaj nas bo vsak teden več prižganih svečk opominjalo, da je praznik rojstva Odrešenika vse bliže in bliže…

Ali bi prihodnje leto svoj venček naredili skupaj z nami?

Prijazno vabljeni že zdaj!

 

Besedilo in foto: Mateja Kovač


 

Comments are closed.