Zahvalna nedelja 2022

Zahvalna nedelja 2022

Na zahvalno nedeljo se kristjani zberemo ob oltarju s preprostim, a vseeno posebnim namenom: v zahvalo Bogu. Župnijsko cerkev simbolično okrasimo s pravkar pospravljenimi pridelki letošnjega leta, ob občudovanju teh čudes narave pa v svoje misli vpletamo veliko hvaležnost. Za vse, kar nam je bilo, nam je in morda še bo v življenju podarjeno. Za vse, kar imamo in še bolj za vse, kar doživljamo. V župniji na ta dan tradicionalno organiziramo praznovanje za zakonce, ki so v tem letu že, ali pa še bodo izpolnili okrogli jubilej sklenitve svoje zakonske zveze. Letos so se vabilu k slovesni sveti maši iz različnih razlogov odzvali le štirje pari, a druženje po njej ni bilo zato nič manj prijetno kot sicer. Praznovali s(m)o 50, 45 in dva krat po 40 let od vstopov na skupne življenjske poti. In se veselili in zahvalili, da s(m)o po tolikšnem času še vedno skupaj.   

Besedilo in foto : Mateja Kovač

Comments are closed.