Praznovanje zakonskih jubilantov

Na zahvalno nedeljo je v naši župniji že nekaj let  srečanje zakonskih jubilantov.

Povabilu se je letos odzvalo 11 zakonskih parov.

Najmlajši je obhajal petnajsto obletnico poroke, kar nekaj pa jih ima za sabo že petdeset let in več. Med njimi tudi par, ki je praznoval zlato poroko pred tednom dni.

Najdaljši staž med udeleženci praznovanja imata Marija in Avgust Hrup, ki sta si zvesta že 58 let.

Radeški župnik Miro Bergelj se je vsem jubilantom zahvalil, da so se odzvali vabilu župnije ter tako skupaj  na zahvalno nedeljo na prav poseben način praznovali in se zahvaljevali Bogu.

Predvsem pa se jim zahvalil za lep zgled zvestobe, potrpežljivosti in ljubezni skozi vsa leta zakona, ki so bila prežeta z marsičim lepim, pa tudi s številnimi preizkušnjami.

Najpomembneje pa je, da so ohranili ljubezen. »Kdor jo ima, se lahko marsičemu odpove. Kdor je nima, nima ničesar, « je zaključil gospod župnik.

Po sveti maši je sledilo še prijetno druženje v Domu sv. Petra.

Miran Prnaver